• link 1

“Wszystkiego co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się
w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować
i współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać,
myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat”
                                             

                                                 Robert Fulghum

  Gazetka zimowa.

 Zima zagościła na dłużej, to dobry czas na relaks z naszą gazetką. Zapraszamy do lektury.

Sława Hospodu Iisusu Chrystu moje Kochane Dzieci ! :-)

"Bohorodice Diewo radujsia

błahodatnaja Marie, Hospod' s Toboju

błahosłowienna Ty w żenach

i błahosłowien płod czrewa Twojeho

jako Spasa rodiła jesi dusz naszych"

7 kwietnia ( w tym roku tj. środa ) przypada jedno z 12-stu wielkich świąt - Błahowieszczenije Priestwiatoj Bogorodicy - Zwiastowanie Bogurodzicy.

Pewnego razu, kiedy Najświętsza Maria Panna mieszkała w domu swojego opiekuna - świętego Józefa, zjawił się przy niej Anioł. Był to Archanioł Gabriel, który pozdrowił Ją i powiedział: Bądź pozdrowiona pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami". Maria przestraszyła się trochę i myślała, co to może oznaczać ? Okazało się, iż Archanioł Gabriel zwiastował, że Maria Panna, za swoje posłuszne, dobre, czyste i miłe Bogu życie zostanie Matką Syna Bożego, któremu da na imię Jezus. Będzie On Zbawicielem Świata - czyli i nas wszystkich, a którego to nadejście już dawno temu Bóg obiecał naszym prarodzicom: Adamowi i Ewie.

Stanie się to w ten sposób, iż Duch Święty zstąpi na Marię i mocą Bożą rozpocznie się życie Dzieciątka - naszego Zbawiciela. Najświętsza Maria, z pokorą przyjęła to, co usłyszała od Archanioła i odpowiedziała : " Oto ja służebnica Pańska, nich się stanie wg słowa twego" .

Poszła też od razu w odwiedziny do swojej krewnej Elżbiety, ponieważ dowiedziała się od Archanioła Gabriela, iż oczekuje ona narodzin dziecka - które poznamy pod imieniem Jan, późniejszy Jan Chrzciciel.

Święto Błahowieszczenija Prieswiatoj Bogorodicy jest też największym świętem w monasterze (klasztorze męskim ) w Supraślu, który to jest właśnie pod wezwaniem ( nazwą ) Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy

Pozdrawiam Was cieplutko i zachęcam do obejrzenia filmiku oraz, o ile kto może , wydrukowanie i pokolorowanie rysunków dotyczących Święta

Pani Irenka :-)

religia.pr11

Przedszkole "Na Bojarach"

Przedszkole Samorządowe
nr 21 „Na Bojarach”
ul. Staszica 16/18
15-071 Białystok
tel 85 741 68 33
email: ps21@um.bialystok.pl